Днес стартира шестото издание на една от най-желаните летни стажантски програми у нас – Nestlé Summer’s Cool, част от глобалната инициатива Nestlé Needs YOUth, която подкрепя младите хора в прехода им от образование към професионална реализация.
През 2025 г. програмата ще даде възможност на още 15 млади таланта да се докоснат до реална бизнес среда и да развият практически умения чрез участие в онлайн обучения, бизнес работилници и посещения на шоколадовата фабриката на Нестле в София. Summer’s Cool 2025 ще продължи до 31 юли, а общият брой на участниците в програмата в България към този момент достига 60 души.
Сред тазгодишните стажанти е и победителят в конкурса „Сладка работа“ Радина Славова, организиран от Нестле България и „Пощенска кутия за приказки“ през есента на 2024 г. Конкурсът предизвика младите хора да излязат от клишето и да създадат креативно мотивационно писмо за мечтаната първа работа. Най-доброто мотивационно писмо бе отличено от жури, включващо популярни личности като Любен Дилов-син, Гери Турийска и актьора-инфлуенсър Ей Бо, а наградата беше възможност за платен стаж в Summer’s Cool 2025.
Така Нестле потвърждава поетия си ангажимент да разпознава и подкрепя млади хора с потенциал, като им предоставя реални възможности за развитие в България.